vineri, 9 decembrie 2011

A fost odata... ca niciodata ... la inceput

A fost odata cand scheunam ca un catel, in stanga si`n dreapta, poate, poate ma ajuta cineva sa gasesc un scarbiciu mai de doamne ajuta... si primesc un telefon de la o amica care ma intraba direct si fara ezitare:
Ea - Ce stii despre asigurari?
Eu - (masca, broasca, jenat, blocat) ... oarecum... mai nimic, adica stiu ce este RCA (stiam pe naiba, dar eu asa credeam)
Ea - Ok, am inteles... pe data de zz/ll/aaa, la ora hh:mm te duci la MORISA sa te vada Dl. Ehgoroehg Uragulp, are nevoie de oameni tineri, destepi si descurcareti(?).
Eu - Ok, sarut mana...................
Si am mers... si am fost selectat ... si au fost selectati si Catalin si Olga, si OvidiuM si OvidiuI si Teodora si Cornel_si_Marius_si_Jean si ....acolo erau si Buli si AdiT si CristiB si JeniZ si RuxandraE si DanaT si ... sa fiu iertat daca omit pe cineva... dar sigur se rezolva cu un "Supliment de Precizare".

Toti am crescut si ne-am urmat propriul drum... dar virusul "asiguris perpetus" (sau cum s-o numi) cu tot tratamentul prescris si urmat nu l-am putut invinge. Este rezident permanent.

Cum spuneam... a fost odata... ca nici odata, ce vremuri ( si ce frumosi eram...mai ales eu)

Un comentariu:

  1. http://forum.stuparitul.com/viewtopic.php?f=4&t=437

    Toata discutia legata de acest stup (Stupul Popular-Warre) se gasesta la adresa de mai sus.O alta discutie mai veche se gaseste la adresa:
    http://stuparitul.3xforum.ro/post/3068/1/Warre_cu_leat_fara_rama/

    Pe blog postez cand si cand si numai despre acest stup.

    31 mai 2012, 15:27

    RăspundețiȘtergere